Bahadır Senemoğlu

19 Ocak 1972 yılında gelmişim bu tuhaf Dünya’ ya. (Tam tarihi verdim belki yaş günümde bir hediye yollarsınız 😀) Çocukluğumdan itibaren fotoğraf ve video ile ilgiliydim. Charlie Chaplin’ in çekimlerinde kamera arkasında mıydın veya Marilyn Monroe’nun o ünlü pozunu sen mi çektin, tarzı bir espri yapmazsanız sevinirim 🙂

Askerlikte er ve erbaş olmamak için iktisat okudum. Birkaç büyük holdingde yatırım danışmanlığı yaptım (havaya bak) ama ne yaparsam yapayım kameralar beni kendisine çekti durdu. Sonra insanın hayatının ne kadar kısa olduğunu fark edip, Dünya’daki en önemli iki üç şeyden birisinin sevdiğin işi yapmak olduğu gerçeğiyle yüzleştim. Ha bir adaya düşersen yanına alacağın 3 şey nedir, diye sorarsanız fotoğraf makinası, tripod ve ışık demem, diyeni de döverim 😀 (Önemli not; 10-15 bin liradan yüksek bir maaşınız varsa sevmediğiniz işi de yapabilirsiniz. Böyle bir ekonomide yanlış akıl verip hayatınızı mahvetmeyeyim.)

1994 yılından itibaren hoby olarak yaptığım fotoğraf çekimlerimi 2003 yılından itibaren profesyonel bir şekilde yapmaya devam ettim. Profesyonellik alanlarım; kurumsal çekimler, fashion çekimler, düğün çekimleri ve ürün çekimleridir. Ayrıca çok güzel karaoke yaparım, ping pongta isteyenle kapışırım ama bunların konuyla alakası yok 🙂

Sonra güzeller güzeli eşimle tanıştım ve bir süre sonra 2013 yılında Gülşah Senemoğlu’yla el ele vererek Sanat Sokağı Medya Pro Fotoğrafçılık şirketimizi kurduk 🙂 O günden bugüne çok güzel işlere imza attık, çok güzel dostlar ve insanlar biriktirdik hayatımızda.

Bu yazıyı sıkılmadan okuduysanız ve fotoğraf sanatına değer veriyorsanız, umarım bir gün yollarımız bir yerlerde kesişir. Tüm melekler sizlerle olsun.

Bahadır Senemoğlu